Mikrohost Sistem
 


Servo Motorlar

Endüstriyel kontrol alanındaki teknolojik gelişmeler, günümüzde konvansiyonel AC/DC elektrik motorlarının kullanım oranının gittikçe azalmasına, servo motorların ise pozisyonlama, yüksek kararlılık, tekrarlanabilirlik, dinamik yük ve hız değişikliği gibi nedenlerden dolayı gün geçtikçe artmasına neden olmaktadır. Servo motorların en önemli özellikleri çok kısa zamanlarda hızlanabilmeleri, istenilen pozisyonlara hassas şekilde gidebilmeleridir.

Baldorun geniş ürün yelpazesinde yer alan yüksek performanslı AC fırçasız servo motorlar, DC fırçasız servo motorlar , DC fırçalı servo motorlar , akıllı programlanabilir mikroadım sürücülü step motorlar ve paslanmaz çelik servo motorlar 1983 yılından günümüze sanayide yaygın olarak kullanılmaktadır.


Baldor BSM N Serisi Dinamik AC Servo Motorlar

BSM-N Serisi Düşük Ataletli Dinamik Fırçasız AC Servo Motorlar

  • Baldor servo motorlarda sürekli mıknatıs malzemesi olarak gelişen teknolojinin ürünü olarak ortaya çıkan ikinci jenerasyon nadir toprak elementi Neodmium (Nd) , Demir (Fe) ve Bor (B) kullanılmaktadır. Sürekli mıknatıslı motorlar diğer sargılı motorlara göre daha performanslı, uzun ömürlü, çok daha küçük ve hafiftir. Sürekli mıknatıslı motorlar şekil ve boyut açısından diğer motorlara göre daha esnektir.

    BSM-N serisi yüksek performanslı servo motorlar düşük eylemsizlik momentine ve çok hızlı ivmelendirme özelliğine sahiptir. Bu seride sürekli tork aralığı 0.4 N-m ile 40 N-m arasında olup, maksimum tork değeri sürekli tork değerinin 4 katıdır.


    Baldor BSM N Serisi Düşük Ataletli Dinamik Fırçasız AC Servo Motor Listesi. Tıklayınız...ayrac

Baldor BSM C Serisi Yüksek Ataletli AC Servo Motorlar

BSM-C Serisi Yüksek Ataletli Fırçasız AC Servo Motorlar

ayrac

Baldor BSM R Serisi AC Servo Motorlar

BSM-R Serisi Kompakt Fırçasız AC Servo Motorlar

  • The BSM-R serisi servo motorlar fırçasız motor teknolosinin getirmiş olduğu sessiz çalışma, çok hızlı ivmelenme, düşük bakım maliyetinin yanında küçük gövde yapısıyla da öne çıkmaktadır. Bu seride sürekli tork aralığı 0.16 N-m ile 1.2 N-m arasında olup, maksimum tork değeri sürekli tork değerinin 3 katıdır.


    Baldor BSM R Serisi Kompakt Fırçasız AC Servo Motor Listesi. Tıklayınız...


ayrac indirServo Motor Broşürü

Akıllı Programlanabilir Mikroadım Sürücülü Step Motorlar

Açısal konumunu adımlar halinde değiştiren, çok hassas sinyallerle sürülen adım motorları belirli adımlarla hareket ederler. Bu adımlar, motorun sargılarına uygun sinyaller gönderilerek kontrol edilir. Herhangi bir uyartımda, motorun yapacağı hareketin ne kadar olacağı, motorun adım açısına bağlıdır. Baldor step motorlar 1.8°(200 adım) açılıdır.

Step motorların geri beslemeye ihtiyaç göstermeme (açık çevrim kontrol), sayısal olarak kontrol edilebilme (PLC,PC veya mikroişlemci), basit mekanik yapı gibi avantajlarının yanında adım açıları sabit olduğundan hareketlerinin sürekli değil darbeli olması, sürtünme kaynaklı yüklerin açık çevrimli kontrolda konum hatası meydana getirmesi ve elde edilebilecek güç ve moment değerlerinin sınırlı olması dezavantajlarıdır.

Step motorlara ait üç önemli parametre sırasıyla çözünürlük, doğruluk ve tutma momentidir.
Baldor Step Motorlar

Step Motorlar

  • Baldor 1.8° ‘lik mikroadım sürücülü adım motor serisi 3 tip olup; 17, 23 ve 34 standart NEMA çerçeve boyutunda bulunmaktadır. Bu güçlü ve düşük endüktanslı motorlar küçük uygulamalarda 0.22 Nm’ den 7.49 Nm‘ ye kadar değişen güçlerde sunulmaktadır. Bu yüksek performanslı motorlar üzerlerindeki (bütünleşik) adım motor sürücüleri ile mükemmel bir uyum sağlar. Parametre kablosu yardımıyla sürücü üzerinden 1 turdaki adım sayısı ihtiyaca göre 200 adımdan 51200 adıma kadar ayarlanabilmektedir. Opsiyonel olarak sunulan 500 veya 1000 puls’ lik artımlı optik döner enkoderlerle kapalı çevrim pozisyon kontrolü de yapılabilmektedir.ayrac indirStep Motor Broşürü
www.baldorturkiye.comBaldorTurkiye sitesi için tıklayın...