Mikrohost SistemMikrohost Proje
  • PROFİL

   Mikrohost grubu, dünyanın çeşitli endüstrilerine otomasyon cihazları, sistemleri ve anahtar teslimi proje çözümleri sunar. Grup firmalarından Mikrohost Sistem yılların getirdiği tecrübe ve dünyanın önde gelen üreticilerinin kaliteli ürünleri ile enstrümantasyon konusunda komple bir yelpaze sunar. Mikrohost Proje ise yine 15 yılı aşkın mühendislik birikimi ile sayısız sektöre anahtar teslimi otomasyon projeleri yapan bir yazılım ve mühendislik firmasıdır. Mikrohost Proje'nin hemen hemen her endüstride kurmuş olduğu yüzlerce sistem arasında özellikle tahıl depolama, ilaç, hazır-beton ve demir-çelik sektörü önemli payı almaktadır. Mikrohost'u özellikle belirli konularda otomasyon partneri olarak seçen dünya çapındaki firmalar arasında TMO, Nestle (tahıl ve gıda), Lafarge (çimento ve hazır beton), Bayer, Hoechst (ilaç), Unilever, Procter & Gamble, (kozmetik ve kimyasallar) vb. dev firmalar bulunmaktadır. Mikrohost, gerek bu dünya devleri, gerekse diğer firmalarla, müşteri-sağlayıcı yaklaşımından ziyade partnerlik yaklaşımı ile uzun süreli ilişkiler kurar.
  • TARİHÇE

   Mikrohost Sistem 1987'den beri 1987 yılında kurulan Mikrohost, endüstriyel otomasyon sektörüne yönelik olarak yazılımlar geliştiren bir yazılım firması olarak faaliyete başladı. Önceleri genel-amaçlı SCADA'lar ve çeşitli sektörlere yönelik uygulama-spesifik yazılım paketleri geliştirmeye yoğunlaşmıştı. 1990'ların başlarında Philips Industrial Electronics firması ile işbirliği yaparak, endüstriyel otomasyon ekipmanlarının distribütörlüğü, endüstriyel otomasyon sistemlerinin/projelerinin uygulanması (kurma ve devreye alma) ve endüstriye anahtar-teslimi çözümler sunmayı da faaliyeleri kapsamına aldı. Zaman içinde sektördeki ihtiyaçlara paralel olarak, artan yurtdışı partnerleri ile ürün çeşitini gittikçe genişleten Mikrohost, endüstriye komple enstrümantasyon yelpazesi ile yeni teknolojik ekipmanlar sunmaktadır. “Cihaz/sistem sağlama” ile “anahtar teslimi proje yapma” gibi iki ana faaliyeti senelerce aynı çatı altında sürdüren Mikrohost, 1 Ekim 2004 tarihi itibarı ile daha verimli olma ve müşterilere daha etkin hizmet sunma amacı ile yapısal bir değişikliğe gitmiştir. Böylece “Mikrohost Sistem” ve “Mikrohost Proje” firmaları oluşmuştur. Bu tarih itibarıyla, “Mikrohost Sistem” cihaz/sistem satışı, “Mikrohost Proje” ise anahtar teslimi otomasyon projeleri/yazılımları faaliyetlerini iki ayrı ofiste sürdürmektedirler.
  • FAALİYET ALANLARI

   Kendi ürün yelpazelerinde dünya lideri olan bir çok firmanın distribütörü veya temsilcisi olarak Mikrohost Sistem endüstriyel otomasyon ürünleri konusunda pazara bir çok yüksek kalitede ürün sağlamaktadır. Bunların arasında ağırlık, sıcaklık, basınç, akış, seviye vb. sensörleri, transmiterleri, indikatörleri, kontrolörleri, motorlar, sürücüler, eksen kontrolörleri, programlanabilir mantık kontrolörleri (PLC), endüstriyel haberleşme ürünleri ile endüstriyel bilgisayarlar ve işletim sistemleri bulunmaktadır.